BRF Kvillebäcksparken

Kontaktinformation

Styrelsen

E-mail: info@kvillebacksparken.se

Ordförande: Danilo Reschiglian, danilo@kvillebacksparken.se
Kassör: Patrik Benigar, patrik@kvillebacksparken.se
Sekreterare: Anna Jarenfors, anna@kvillebacksparken.se
Ledamot: Henrik Andersson, henrik@kvillebacksparken.se
Ledamot: Sandra Gnanzi, sandra@kvillebacksparken.se
Suppleant: Kenan Kamenjas, kenan@kvillebacksparken.se

 

Felanmälan

Logga in på http://varbrf.sbc.se/ med mobilt bankID och skapa en felanmälan där. Kan också göras till kundtjänst på 0771-722 722 eller via www.sbc.se/felanmalan. Öppettider måndag-fredag kl. 07.00-21.00.
Tänk gärna på att du själv ansvarar för mycket i en bostadsrätt. Mer information finns här.

 

Förvaltning

SBC sköter föreningens ekonomiska och tekniska förvaltning.
Telefonnummer: 0771-722 722
kundtjanst@sbc.se

 

Jourtjänst

Måndag-fredag efter kl. 21.00 samt helger: 031-80 24 24 Tänk på att du som medlem kan komma att debiteras avgiften för utryckning. Detta gäller t.ex. vid borttappade nycklar eller annan oaktsamhet.


Trygghetsjour

Vi har trygghetsjour via Securitas. Trygghetsjouren gäller tiderna:

22.00-06.00 på vardagarna

00.00-07.00 på helgen

och nås på tel: 010 470 5510

Securitas kommer rycka ut vid behov och gäller utryckningen en specifik lägenhet kommer fakturan att skickas till ägaren av denna lägenhet. 

 

Parkering

Fastighetspartner hanterar våra parkeringsplatser.
Telefonnummer: 031-788 26 02
info@fastighetspartner.se
http://www.fastighetspartner.se

 

Garageport

Vid problem med garageporten, kontakta Assa Abloy Entrance Systems:
Dagtid: 020 – 22 98 00
Jour: 020 – 24 98 00

 

Övriga Akuta Ärenden

Vid övriga akuta ärenden, kontakta förvaltningen. Tänk på att du som medlem kan komma att debiteras avgiften för utryckning om det inte kan anses vara förenings ansvar eller ett garantifel.